To może być przerażająca rzecz. Twój samochód może nie przyspieszać wystarczająco szybko, lub silnik może nie dostawać paliwa wystarczająco szybko. Powodem, dla którego może włączać się dławik, jest to, że próbuje zassać trochę bogatego, oleistego paliwa, zanim dotrzesz do miasta. Jeśli zdarza się to sporadycznie i nie wpływa zbytnio na Twoją jazdę, nie ma się czego obawiać. Jeśli jednak zdarza się to często, może to oznaczać, że silnik wymaga naprawy. Jeśli masz samochód z automatyczną skrzynią biegów, możesz rozważyć wymianę silnika na taki, który posiada opcję ręcznego przyspieszania. A nawet jeśli masz samochód z automatyczną skrzynią biegów, powinieneś rozważyć wyregulowanie przepustnicy ze względu na całe to szarpanie na ciasnych zakrętach i stromych wzniesieniach, które może spowodować lekkie nagromadzenie dławika w układzie napędowym.

Co powoduje, że silnik się dławi?

Dławienie się jest spowodowane brakiem przepływu paliwa do silnika. Może się to zdarzyć, gdy gaźnik samochodu nie dostaje paliwa lub gdy wtryskiwacze nie dostają go wystarczająco dużo. Jest to również spowodowane słabą kontrolą emisji, gdy kontrola emisji samochodu nie jest właściwa.

Regulacja przepustnicy w samochodzie z automatyczną skrzynią biegów

Możesz wyregulować ustawienie skrzyni biegów w swoim samochodzie, aby zmienić w górę lub w dół ilość przepustnicy przy przechodzeniu z niskich do wysokich obrotów. Może to pomóc w różnych warunkach jazdy, ale nie jest to konieczne w każdym samochodzie. Jeśli masz automatyczną skrzynię biegów, możesz również dostosować własny punkt zmiany biegów, aby pomóc uzyskać jak najwięcej z samochodu. Niektóre samochody mają ustawienie „C” lub „D”, które można wybrać podczas przechodzenia z niskiego do wysokiego biegu. Pozwala to na wybranie najlepszego biegu dla danych warunków jazdy. Możesz również ręcznie ustawić niższe biegi skrzyni biegów, aby pomóc w pokonywaniu ciasnych zakrętów lub stromych wzniesień.

Regulacja hamulców w samochodzie z automatyczną skrzynią biegów

Jeśli masz automatyczną skrzynię biegów, nie ma prawie żadnego sposobu na poprawienie hamulców. Prawdopodobnie powinieneś zmienić je w tym samym czasie co filtr powietrza, ponieważ są one połączone. Czasami jednak, można dostosować hamulce w samochodzie z manualną skrzynią biegów, aby uzyskać sobie więcej czasu. To dlatego, że regulacja hamulców jest bardziej skomplikowana i trudna do wykonania w samochodzie z ręczną skrzynią biegów. Istnieje kilka różnych rodzajów hamulców na samochód. Anti-lock hamulce pozwoli Ci wiedzieć, kiedy masz hamulce na zbyt ciężko. Klocki hamulcowe są rzeczy, które sprawiają, że hałas podczas stosowania hamulców. Klocki hamulcowe są tym, co pozostaje po usunięciu klocków.

Ustawienie dla ręcznej i automatycznej zmiany biegów

Jeśli jeździsz dużo lub po wielu różnych rodzajach dróg, bardzo możliwe, że znajdziesz się w sytuacjach, w których będziesz musiał przejąć kontrolę nad samochodem. Jeśli tak jest, będziesz musiał często zmieniać biegi. Jeśli jeździsz z dużą ilością nagłych hamowań lub skrętów, możesz zauważyć, że Twój samochód z manualną skrzynią biegów staje się trochę niecierpliwy. Może próbować przyspieszyć, gdy oczekujesz, że będzie jechał niżej lub z inną prędkością. Nazywa się to overshift i może być niebezpieczne.

Jeśli masz automatyczną skrzynię biegów, jest bardzo prawdopodobne, że będziesz musiał ręcznie zmienić kilka razy w drodze do miejsca wypadku. Gdy już tam będziesz, prawdopodobnie będziesz musiał całkowicie przejąć kontrolę. A jeśli masz samochód z manualną skrzynią biegów, będziesz musiał ustawić skrzynię tak, aby przeszła na najniższy możliwy bieg, a jednocześnie była w stanie zatrzymać się w odpowiednim czasie.

Ważne jest, aby utrzymywać swój samochód w jak najlepszej formie, aby uniknąć tych problemów. Powinieneś również zadbać o swój samochód po tym, jak był on prowadzony w trudnym terenie lub przy mokrej pogodzie. Jeśli problemem nie jest zbyt duży przebieg gazu, ale zbyt mały, jest kilka rzeczy, które możesz zrobić, aby to naprawić. Pierwszą z nich jest upewnienie się, że masz dużo paliwa. Drugi to regulacja filtra powietrza, aby pomóc w bogatym, oleistym problemie z paliwem. Jeśli to nie zadziała, lub jeśli musisz sprzedać swój samochód, aby zapłacić za naprawę, zawsze możesz poprosić nas o przetestowanie go dla Ciebie. Jeśli Twój samochód nie ma żadnych dziwactw ani problemów, powinien działać świetnie. Jednak dobrze jest go sprawdzić. Jeśli wydaje się, że działa trochę szorstki, można poprawić problem dość łatwo.