Przedsionek to mała, otwarta przestrzeń przy wejściu do domu. Zazwyczaj znajduje się on centralnie z przodu budynku i pomaga utrzymać zimowy chłód na zewnątrz. Ale co zrobić, jeśli do posesji nie prowadzi podjazd? Albo jeśli tak naprawdę wejście nie jest potrzebne? W takim przypadku, dlaczego nie zbudować zadaszonego ganku? Oto kilka świetnych pomysłów na aranżację przedsionka.

Stwórz eleganckie wejście

Jeśli drzwi wejściowe nie są głównym punktem wejścia, dodaj eleganckie wejście, które zasygnalizuje światu, że masz dom. Jeśli Twój dom jest jednorodzinny, najbardziej eleganckim sposobem na stworzenie wejścia jest użycie schodów. Aby uzyskać więcej informacji, przeczytaj ten wpis.

Dodaj wartości dzięki zmianom sezonowym

Jeśli zadaszony ganek nie jest rozwiązaniem dla Twojego domu, zawsze możesz zwiększyć jego wartość poprzez wykorzystanie różnych pór roku do zmiany wyglądu domu. Oto kilka świetnych pomysłów na to: Użycie różnych kolorów i wzorów wiosną, latem i jesienią, aby rozjaśnić front domu, lub dodanie skrzynek lub koszy na rośliny na ganku, aby dodać koloru i życia w zimie.

Zorganizuj wygodne miejsce do siedzenia

Gdy dom się starzeje, ludzie, którzy w nim mieszkają, w naturalny sposób przechodzą zmiany. Może to być przykre dla tych z nas, którzy chcą pozostać na miejscu i nadal cieszyć się towarzystwem starych przyjaciół, ale nie oznacza to, że musimy rezygnować z werandy. Świetnym pomysłem jest wykorzystanie zmian pór roku jako okazji do stworzenia miejsca do siedzenia, które będzie służyło nie tylko w miesiącach zimowych. Wiosną ganek może stać się centralnym punktem podwórka. Latem zorganizuj na ganku letni grill. A jesienią podawaj na werandzie pyszne zupy i sałatki.

Twój starzejący się dom może nie potrzebuje podwórka, ale to nie znaczy, że nie powinieneś zapewnić swoim gościom przytulnego miejsca do odpoczynku w miesiącach zimowych. Można to zrobić na wiele różnych sposobów, ale najskuteczniejszym z nich, jaki udało mi się znaleźć, jest wykorzystanie trzech poprzednich elementów, które omówiliśmy. Wykorzystaj zimę jako okazję do wprowadzenia ciepła i światła lata, zmianę pór roku jako okazję do zmiany wyglądu wejścia, a dostępną zimą przestrzeń wykorzystaj jako okazję do zwiększenia wartości dodanej poprzez powiększenie obszaru do siedzenia lub dodanie sezonowego wystroju.