Poduszka jest elementem o wielkim znaczeniu w każdej sypialni. Jeśli odpoczywamy lub śpimy, w tych chwilach nasze mięśnie i stawy odpoczywają. Nieodpowiednia poduszka może powodować ból i sztywność karku, chrapanie, astmę, a nawet bezdech senny. Dlatego właśnie piszę ten tekst, by podzielić się z Tobą miejscem, w którym znajdziesz rozwiązanie tych problemów.

Jaką wybrać poduszkę do spania?

Dobry sen jest tak samo ważny dla Twojego zdrowia i dobrego samopoczucia, jak właściwe odżywianie i ćwiczenia. Bez względu na to, jaki rodzaj materaca wybierzesz, będziesz potrzebował twardej poduszki, która pomoże ci ułożyć kręgosłup tak, byś mógł w pełni wykorzystać zalety swojego zdrowego materaca. (Wiesz już co to poduszka ortopedyczna?) Zanim wybierzesz poduszkę, zastanów się, jaka jest Twoja preferowana pozycja podczas snu. Pamiętaj, że jeśli wybierzesz bardzo twardy materac, będziesz również potrzebował bardzo twardej poduszki.

Najnowsza innowacja w dziedzinie snu, materac hybrydowy, to połączenie pianki z pamięcią i pianki lateksowej. Pianka memory zapewnia doskonałe podparcie dla ciała, podczas gdy pianka lateksowa zwiększa cyrkulację powietrza dla lepszego chłodzenia i przepływu powietrza. Dzięki swoim różnym właściwościom, włókna te łączą się, aby zapewnić Ci komfortowy sen. Ten materac jest również dostępny z różnymi poziomami twardości od miękkiego do twardego, dzięki czemu możesz wybrać go w zależności od swoich preferencji.

Jeśli będziesz zbyt wysoko, poduszka będzie cię odpychać i będzie ci niewygodnie. Połóż jedną rękę na swojej poduszce i powoli przesuwaj głowę w lewo, a potem w prawo. Poduszka powinna podtrzymywać Twoje naturalne kontury, w tym ucho w jednej linii z ramieniem, kiedy leżysz na plecach. Jeśli nie jest wygodna, spróbuj innej poduszki.

Jeśli twoja głowa jest pochylona do przodu, poduszka jest za mała. Jeśli podbródek i policzek wciskają się w poduszkę, jest ona za duża. Mając poduszkę o odpowiednim rozmiarze, powinieneś móc wygodnie wdychać i wydychać powietrze bez podnoszenia lub opuszczania głowy lub szyi.