Mini rolety z linią prowadzącą są bardzo wygodne. Można je montować nie tylko na zewnątrz, ale i wewnątrz okien. Dzięki żyłce możesz lekko przesuwać położenie rolety w zależności od potrzeb z lewej i prawej strony. W ten sposób możesz chronić się przed bezpośrednim działaniem promieni słonecznych nawet w niesprzyjających warunkach pogodowych.

Mini rolety bezinwazyjne

Zestaw mini rolet to świetny wybór, gdy nie chcemy w ogóle lub tylko częściowo zmieniać konstrukcji okna, gdzie mini rolety można łatwo zamontować w granicach oryginalnej ramy okiennej. Dzięki niewielkiej wadze i małym wymiarom można je również łatwo zamontować na już zamontowanych szybach szklanych lub plastikowych (np. na dachu ogrodu zimowego). Rolety są nie tylko świetne do zasłaniania dużych okien o różnych wymaganiach co do siły światła i izolacji cieplnej. Mają one również swoje zalety w wielu innych zastosowaniach, na przykład: na drzwiach lub w oknach kuchennych. Prosta konstrukcja systemu oznacza, że rolety są łatwe w użyciu i można je łatwo otwierać i zamykać w dowolnym momencie, co czyni je idealnymi do pokoi gościnnych.

Wszystkie rolety wyposażone są w listwy wykonane z plexi o niskiej rozszerzalności cieplnej. Dzięki tej właściwości lamele pozostają stabilne przez wiele lat i oferują o 30% lepszą izolację termiczną niż lamele aluminiowe. To sprawia, że nasze rolety są szczególnie chętnie stosowane w sypialniach. Gruby i wytrzymały element nośny wykonany jest z materiałów syntetycznych o grubości 35 mm. Dodatkowo, specjalna powłoka zapewnia maksymalną trwałość nawet w niekorzystnych warunkach.

Konstrukcja mini rolety

Roleta MINI ma unikalną konstrukcję. Może składać się z trzech lub czterech ścian bocznych, które dopasowane są do szerokości okien. Jeśli potrzebujemy całkowicie osłonić okno, powinniśmy zakupić model rolety MINI z czwartą ścianką, którą możemy jeszcze bardziej indywidualnie dopasować do naszych potrzeb.

Do każdej rolety dołączony jest zestaw specjalnych urządzeń, które umożliwiają szybki i łatwy montaż rolety. Mini rolety, w przeciwieństwie do dużych rolet, nie wymagają żadnych innych specjalistycznych narzędzi niż te, które można znaleźć w każdym domu.

Gdzie mini roleta sprawdzi się najbardziej?

Jak już powiedzieliśmy wcześniej, najważniejszą zaletą rolet MINI jest to, że są łatwe i szybkie w montażu. Mechanizm, który odpowiada za otwieranie i zamykanie tego typu rolet, umożliwia ich całkowite otwarcie w ciągu zaledwie kilku sekund. Można je łatwo zwinąć, aby w razie potrzeby pozostawić okno otwarte przez cały czas. Rolety MINI doskonale nadają się zarówno do domu jak i do biura, a łączenie różnych kolorów w pomieszczeniu nie stanowi żadnego problemu, gdyż niezależnie od naszego gustu zawsze możemy znaleźć odpowiedni kolor dla naszych rolet.

Do wyboru mamy rolety, żaluzje z prowadnicami bocznymi – wszystkie one mają jedną wspólną cechę – są uniwersalne i można je regulować na żądaną szerokość! Prowadnice boczne pozwalają na dokładne ustawienie pozycji pionowej i poziomej. Takie rolety całkowicie zasłaniają otwory okienne, nawet jeśli ich wielkość różni się o kilka centymetrów. Kaseta nie zwisa ku dołowi i nie przesuwa się na zewnątrz. Wszystko jest tak dokładne, że takie rolety mogą być nawet stosowane jako elementy dekoracyjne.

Roleta ta może być zamontowana na każdym oknie, niezależnie od jego wielkości i kształtu (montaż wewnętrzny). Dzięki niskonapięciowemu rozwiązaniu nie zakłóca działania Twojej sieci domowej. Dzięki temu użytkowanie rolety jest bezpieczne – w przypadku przeciągu lub wiatru nie zostanie ona zdmuchnięta z parapetu, zapewniając bezpieczeństwo dzieciom i innym członkom rodziny.