Jak zaprojektować nieduży ogródek, tak by był przestronny i funkcjonalny? Otóż, istnieje kilka trików, dzięki którym mały ogród będzie w stanie udźwignąć kilka nadanych mu funkcji. Przede wszystkim, na początku trzeba zadbać o odpowiedni projekt i obmyśleć stosowną pielęgnację, tak by w rezultacie ogród stał się domowym zaciszem z wymarzoną atmosferą.

Jakie wybrać ogrodzenie do ogrodu z małą powierzchnią?

W trosce o naszą prywatność, szczególnie polecany jest płot drewniany, który można zakupić w dowolnej liczbie segmentów. Instalacja płotu jest prosta, z pewnością zdołamy ją wykonać samodzielnie, należy jedynie pamiętać o odpowiedniej impregnacji. Jedynym mankamentem tego rodzaju płotu jest wizualne pomniejszenie przestrzeni oraz nadmierne zacienie. Dlatego więc, rozwiązaniem może okazać płot z prześwitującymi wstawkami, dzięki którym swobodnie będzie mogło przepływać światło do ogrodu. Z kolei, w sytuacji kiedy mamy do czynienia z ogródkami przy nieruchomościach szeregowych, bądź bliźniaczych i wówczas działki wydzielone są za pomocą siatki ogrodzeniowej, to warto zastosować żywopłot. W takim przypadku sprawdzą nam się wszelkie rośliny pnące np. bluszcz, róża czy groszek pachnący. Do osłonięcia ogrodu i zapewnienia sobie intymności, pomocne będą różnego rodzaju maty. Do najbardziej znanych należą maty trzcinowe, wiklinowe oraz bambusowe. Najtańsze są maty trzcinowe, aczkolwiek ich trwałość jest bardzo kiepska. Nieco lepsze pod względem jakości są maty wiklinowe, które również można zakupić w ciemniejszym kolorze brązowym. Najbardziej trwałe, a zarazem najdroższe są maty bambusowe, które najmocniej osłaniają ogród, jednocześnie nie dając zbyt dużego cienia.

Skorzystaj z naszych pomysłów i stwórz swój mały ogród, który dzięki kilku patentom stanie się przedłużeniem Twojego salonu. Miej na uwadze funkcje, jakie mu zostały przypisane, później zaprojektuj go zgodnie z Twoim wymarzonym stylem. Jeśli Twój salon będzie rozplanowany w stylu nowoczesnym, to pamiętaj, że ogród również taki powinien być. Zaplanuj swój dom i ogród w oparciu o harmonię, z odpowiednią fakturą, kształtem i kolorytem.