Jaki jest najbardziej niezbędny element wyposażenia łazienki? Odpowiedź to oczywiście prysznic. I choć może się to wydawać dość prostym pytaniem przy tak wielu łatwo dostępnych opcjach, w rzeczywistości jest sporo do rozważenia, jeśli chodzi o zakup odpowiedniego odpływu prysznicowego do Twojego domu. Pierwszą rzeczą, którą musisz wiedzieć o odpływach prysznicowych, jest to, że nie są one przeznaczone tylko do toalet. Są one dostępne we wszystkich kształtach i rozmiarach, od małych modeli montowanych na ścianie w małych domach do dużych wspólnych urządzeń kąpielowych w apartamentowcach i hotelach. Jeśli masz dużą łazienkę lub planujesz wkrótce jej przebudowę, rozważ płytki laminowane jako materiał do jej wykończenia. Są one wodoodporne, nie rysują ścian i nie pozostawiają na nich śladów, a przy tym świetnie wyglądają.

Jaki rozmiar odpływu prysznicowego powinienem kupić?

Odpływy prysznicowe są dostępne w różnych rozmiarach, niektóre o średnicy zaledwie 8″, a niektóre nawet 36″. Ogólnie rzecz biorąc, im większy odpływ, tym łatwiejszy będzie jego montaż. Jeśli zamierzasz wykonywać jakiekolwiek prace przy ścianach, lepiej wybrać mniejszy odpływ, ponieważ wtedy możesz zaoszczędzić dużo pieniędzy i czasu. Najlepszym sposobem, aby dowiedzieć się, jak duży powinien być odpływ prysznicowy, jest zmierzenie wnętrza wanny. Jeśli Twoja wanna zwęża się w jakikolwiek sposób (np. z powodu zasłony prysznicowej), musisz pamiętać, że odpływ prysznicowy będzie się zwężał przy wyjściu z wanny.

Jaki jest najlepszy odpływ liniowy do mojej łazienki?

Odpływy prysznicowe są dostępne w różnych materiałach, wykończeniach i rozmiarach. Kabina prysznicowa ma zazwyczaj wymiary 10’x 8″ i głębokość 9″. Jeśli wymieniasz odpływ 10-calowy na 36-calowy, będziesz musiał zwiększyć głębokość prysznica o dwa cale (aby uwzględnić dodatkową długość rury prysznicowej). Jeśli wymieniasz odpływ 10-calowy na 32-calowy, będziesz musiał zwiększyć długość prysznica tylko o jeden cal. Ostatecznie najlepszy odpływ liniowy to taki, który najlepiej sprawdzi się w Twoim domu. Jeśli masz małą łazienkę i stwierdzisz, że model montowany na ścianie jest dla Ciebie najlepszy, to jest to prawdopodobnie najlepszy wybór dla Ciebie.

Jak zawiesić odpływ ścienny?

Powieś odpływ ścienny w najbardziej popularnym miejscu – tam, gdzie odpływ znajduje się w ścianie. Odpływ ścienny powinien być zamontowany na ścianie, która jest prostopadła do kierunku, w którym płynie woda. Pozwoli to na płynny i naturalny spływ wody do odpływu. Jeśli odpływ jest nachylony lub jeśli woda płynie w dwóch różnych kierunkach (np. w mieszkaniu lub domu z kilkoma budynkami), podczas montażu odpływu należy zwrócić uwagę na kierunek, w którym płynie woda.

Druga strona medalu: co jest przeciwieństwem ściennego odpływu prysznicowego?

Odpływ prysznicowy montowany centralnie – Kierunek przepływu wody w większości instalacji łazienkowych jest przeciwny do kierunku przepływu wody w dużej wannie lub pod prysznicem, przy czym kierunek przepływu wody w łazience jest zazwyczaj przeciwny do ruchu wskazówek zegara. Odpływ prysznicowy montowany centralnie jest przeznaczony do przepływu wody w ten sam sposób, ale jest umieszczony na środku pomieszczenia, gdzie jest najbardziej widoczny.

Prysznic montowany na ścianie – dlaczego jeszcze go nie masz!

Wprowadzony na rynek w 2005 roku prysznic naścienny został zaprojektowany z myślą o estetach. Ten atrakcyjny model został wyposażony w szereg luksusowych funkcji, od w pełni regulowanego oświetlenia po farbę na bazie wody, która nigdy nie wysuszy ścian w łazience. Szczerze mówiąc, nie ma jednak żadnego powodu, by kupować model prysznica montowanego na ścianie. Możesz z łatwością kupić gotową kabinę prysznicową i zaoszczędzić małą fortunę.

Zalety i wady przyściennych odpływów prysznicowych

Zalety: Są niedrogie. Są energooszczędne. Są trwałe. Ładnie wyglądają. Nie rysują ścian. Nie powodują hałasu. Są łatwe do zainstalowania. Wady: Nie są tak uniwersalne jak odpływ montowany w toalecie. Trzeba kupić osobną rurę do każdego pomieszczenia w domu. Są trudne do czyszczenia.

Odpływy prysznicowe występują we wszystkich kształtach i rozmiarach, od małych modeli montowanych na ścianie w małych domach po duże wspólne jednostki kąpielowe w apartamentowcach i hotelach. Jeśli masz dużą łazienkę lub planujesz jej przebudowę w najbliższym czasie, rozważ płytki laminowane jako materiał wykończeniowy. Są one wodoodporne, nie rysują ścian ani nie pozostawiają na nich śladów, a do tego świetnie wyglądają.