‍Nowy rok, nowa ty. To doskonały czas na wprowadzenie zmian i przyjęcie zdrowszych nawyków. Jednak dotrzymywanie swoich noworocznych postanowień może być wyzwaniem. Co dokładnie jest zdrowe? Jakie konkretne nawyki powinieneś przyjąć? W ostatnich latach liczba osób, które podjęły postanowienia o utracie wagi, gwałtownie wzrosła. W ciągu ostatnich kilku lat nastąpił gwałtowny wzrost liczby osób podejmujących postanowienia noworoczne, z większą niż kiedykolwiek liczbą osób decydujących się na rezygnację z cukru i węglowodanów w nowym roku. Jeśli jesteś jednym z tych osób zainspirowanych mocą zmian i chcesz zobaczyć, że uda się w tym roku, czytaj dalej, aby uzyskać kilka pomocnych wskazówek na temat pozostania zdrowym i sprawnym w nowym roku.

Zmień swój świat na lepsze

To jest proste. Zmieniając świat na lepsze, zrobisz jeszcze większą różnicę dla wszystkich wokół siebie. Jeśli chcesz zachęcić innych do dokonywania zdrowych wyborów i zdobywania większej ilości ruchu, podziel się przesłaniem, że zdrowe odżywianie i zdobywanie odpowiedniej ilości ruchu jest dobre dla Ciebie i świata.

Ludzie często robią postanowienia noworoczne z myślą o zmianie świata, ale w rzeczywistości jedynym sposobem, aby to się stało, jest dokonanie zmian w sobie. Jeśli chcesz coś zmienić w świecie, najlepszym sposobem jest zacząć od małego.

Jednym ze świetnych sposobów na dokonanie zmian w świecie jest zostanie dawcą organów. Istnieją trzy rodzaje organów, które są potrzebne, aby osoba mogła przeżyć – serce, wątroba i płuca. Jeśli jesteś dawcą w niepełnym wymiarze godzin, wszystko co musisz zrobić, to podpisać kartę dawcy narządów, która jest ci dana. Jeśli zdecydujesz się zostać dawcą narządów w pełnym wymiarze godzin, zmienisz życie wielu ludzi i uratujesz życie w całym kraju.

Jedz lepiej, czyli zdrowiej

Dobre odżywianie się jest ważne dla Twojego zdrowia fizycznego i psychicznego. Jest to również dobre dla twojego portfela i zdrowia.

Zdrowa dieta może pomóc zmniejszyć ryzyko zachorowania na niektóre choroby, takie jak rak, choroby serca i cukrzyca. Może również pomóc promować długowieczność poprzez poprawę zdolności organizmu do zwalczania infekcji i chorób.

Istnieje wiele sposobów na zdrowe odżywianie przy ograniczonym budżecie, w tym wybieranie świeżych, domowych posiłków i unikanie gotowych dań. Jednym ze sposobów na zdrowe odżywianie w ramach budżetu jest kupowanie składników luzem i łączenie ich w posiłkach. To pozwoli Ci zaoszczędzić pieniądze w dłuższej perspektywie i sprawi, że poczujesz się pełny.

Ćwicz dla zdrowia

Ćwiczenie dla swojego zdrowia jest ważne. Ma wiele korzyści, w tym utrzymanie ciała w dobrej kondycji i zdrowiu, zapobieganie lub leczenie niektórych chorób, a także zwiększenie długości życia.

Istnieje wiele różnych rodzajów ćwiczeń. Jednym z rodzajów, który powinieneś rozważyć jest aktywność na świeżym powietrzu. Codziennie powinieneś spędzić co najmniej 30 minut na świeżym powietrzu. Może to być chodzenie, bieganie, wędrówki lub jakikolwiek inny rodzaj aktywności fizycznej, który powoduje przyspieszenie tętna.

Kolejną rzeczą, którą powinieneś rozważyć jest trening oporowy. Jest to ćwiczenie, które wykorzystuje mięśnie, które są oddzielone od Twojego ciała, takie jak biceps i mięsień czworogłowy.

Oba te rodzaje ćwiczeń pomogą Ci zachować zdrowie i kondycję w nowym roku.

Pij wodę, nie wino

Zbyt wiele osób pije wino w nowym roku. Chociaż nie jest to złe dla ciebie per se, nie jest to najlepszy wybór, jeśli chodzi o pozostanie zdrowym.

W rzeczywistości, picie zbyt dużej ilości wina przyniesie więcej szkody niż pożytku. Umiarkowane picie jest ogólnie bezpieczne, ale nadmierne spożycie alkoholu może być szkodliwe.

Ciężkie picie może prowadzić do marskości wątroby (choroby, która obezwładnia wątrobę), złych nawyków sennych, przyrostu wagi, a nawet zwiększonego ryzyka upadków.

Wprowadzaj małe zmiany, które składają się na dużą zmianę

Jednym z najlepszych sposobów na zachowanie zdrowia i kondycji w nowym roku jest wprowadzenie małych zmian, które składają się na dużą zmianę.

Na przykład, zamiast pić zwykłą kawę, spróbuj kawy bezkofeinowej. To może kosztować trochę więcej, ale będzie smakować lepiej i zrobić mniej szkód.

Zamiast pić cukier, spróbuj gąbek. Są one niskokaloryczne i węglowodany, i mają zgłoszone korzyści zdrowotne dla osób z cukrzycą.

Świętuj małe zwycięstwa

Nawet najmniejsze zwycięstwa są warte świętowania w tym zwariowanym świecie.

Na przykład utrata kilku kilogramów. Zmniejszenie dziennego spożycia cukru może być wspaniałą rzeczą!

Z drugiej strony, rzucenie palenia może być wielką wygraną. Poczujesz się o wiele lepiej bez tego irytującego pieczenia języka i pieczenia oczu.

Naucz się nowej umiejętności lub zrób coś zupełnie innego

Jednym z najlepszych sposobów na zachowanie zdrowia i kondycji w nowym roku jest spróbowanie czegoś nowego. Nowe umiejętności są zawsze pomocne, podobnie jak nauka nowej umiejętności od podstaw. Na przykład, uczenie się, jak gotować autentyczny posiłek od podstaw może być bardzo korzystne. Możesz nauczyć się, jak zrobić odpowiedni posiłek steakhouse, lub możesz nauczyć się, jak zrobić zapiekanki, które można wykorzystać do codziennych posiłków.

Przestań się bać zmian i rób postępy mimo wszystko

Zmiany są nieuniknione. Wszyscy rośniemy, wszyscy się uczymy i wszyscy się zmieniamy. Kluczem jest zrozumienie, dlaczego się zmieniamy, i stworzenie planu, jak sobie z tym poradzić.

Na przykład, wiele osób boi się zmian i tego, co te zmiany mogą oznaczać dla ich zdrowia lub ciała. Ale zmiany są nieuniknione i choć może nam się to nie podobać, musimy je przyjąć i iść do przodu.

Nowy rok to świetny czas na wprowadzenie zmian i przyjęcie zdrowszych nawyków. Jednak dotrzymanie noworocznych postanowień może być wyzwaniem. Co dokładnie jest zdrowe? Jakie konkretne nawyki powinieneś przyjąć? W ostatnich latach liczba osób, które podjęły postanowienia o utracie wagi, gwałtownie wzrosła. W ostatnich latach liczba osób podejmujących noworoczne postanowienia gwałtownie wzrosła. Więcej osób niż kiedykolwiek zdecydowało się zrezygnować z cukru i węglowodanów w nowym roku. Jeśli jesteś jedną z tych osób zainspirowanych siłą zmian i chcesz zobaczyć, że uda Ci się w tym roku, czytaj dalej, aby uzyskać kilka pomocnych wskazówek na temat pozostania zdrowym i sprawnym w nowym roku.