Z biegiem lat firma Google zdobyła ogromny autorytet w naszym życiu. Tylko w ostatnim roku blisko 40% polskich internautów przynajmniej raz w tygodniu korzystało z wyszukiwarki Google.

Pozycjonowanie – czy naprawdę warto?

Kluczem do uzyskania wysokich pozycji w wynikach zapytania wyszukiwania, określanych również jako „ranking”, „pozycjonowanie” lub „indeksowanie”, jest skuteczna optymalizacja na stronie. Co oznacza optymalizacja na stronie? Oznacza to stosowanie różnych sztuczek i technik, które występują zarówno w Twojej witrynie, jak iw treści stron zawartych w indeksie Google (i innych wyszukiwarkach):

Najwyższa pozycja w wynikach wyszukiwania może znacznie zwiększyć liczbę odwiedzających naszą witrynę. Pomaga także w budowaniu wiarygodności wokół marki i poprawia jej wizerunek. Im wyższa pozycja serwisu w wynikach wyszukiwania, tym atrakcyjniejsza będzie dla klientów, którzy będą mieli większą skłonność do odwiedzania go z własnej inicjatywy lub w wyniku materiałów reklamowych.

Podążaj za swoim Klientem – znajdziesz go.. w Internecie!

Coraz więcej sklepów internetowych i serwisów biznesowych znajduje się na szczycie listy wyników wyszukiwania, co oznacza, że ​​coraz więcej internautów znajduje tam poszukiwane towary lub usługi. Konkurencja zaostrza się, nawet dla renomowanych firm. Rynek ten stale się rozwija, co oznacza, że ​​jego uczestnicy muszą zrobić krok do przodu i uzyskać jeszcze lepsze pozycje w wynikach wyszukiwania (np. Ze względu na zmianę adresu).

Czy warto być pierwszym w Google?

Pozycja nr 1 w wyszukiwarce pozwala na: bardziej efektywne wykorzystanie zasobów, niższe koszty marketingu, do 60 proc. Wyższą sprzedaż (w porównaniu z konkurencją) i ogólnie większy wpływ marki. Zastanawiając się nad tematem optymalizacji wyszukiwarek lub SEO, wielu w tego typu działaniach postrzega to jako bezpośrednią akcję firm – zazwyczaj webmasterów – które wykorzystują linki i słowa kluczowe, aby osiągnąć wyższą pozycję w wynikach wyszukiwania.

W ostatnich latach monopol Google na rynku wyszukiwarek został zakwestionowany przez inne wyszukiwarki, np. W szczególności Bing i DuckDuckGo. Jednak pomimo dodania nowych funkcji do wyszukiwań Google w celu zwiększenia satysfakcji użytkownika, nie wydaje się prawdopodobne, że konkurenci wkrótce będą w stanie konkurować z Google.

Przy stale rosnącej liczbie użytkowników wpisujących zapytania do Google nie ma wątpliwości, że korzystanie z usług umożliwiających szybsze wyszukiwanie informacji będzie nadal zyskiwać na popularności. Dlatego warto pomyśleć o tym, jak wykorzystać to w strategii marketingowej naszej firmy. W dzisiejszych czasach dobra pozycja w wyszukiwarkach jest korzystna nie tylko dla usługodawców i firm e-commerce, ale także dla sklepów internetowych, firm stacjonarnych i usługodawców zlokalizowanych na określonym obszarze geograficznym Polski.

Pozycjonowanie w Google – to kluczowy element strategii rozwoju biznesu internetowego. Głównym tego powodem jest fakt, że większość osób szuka czegoś w internecie bezpośrednio do Google. Nasi internauci, mimo innych preferencji, zazwyczaj szukają w wyszukiwarkach danej usługi lub produktu. Polegają na nich głównie ze względu na zaufanie, jakim obdarzają tę usługę. Pod względem wyszukiwarek wybiorą najbardziej znane i najczęściej używane w ostatnich miesiącach: Google.

Najwyższa pozycja w Google pozwoli Ci przykuć uwagę tysięcy, a nawet milionów użytkowników, którzy będą mogli wtedy łatwo znaleźć Twoją firmę. To świetna okazja do nawiązania kontaktu z potencjalnymi klientami! W marketingu najskuteczniejsze strategie koncentrują się na użytkownikach. Wierzymy, że dzięki skutecznemu pozycjonowaniu w Google każde aktywne przedsiębiorstwo może podnieść swoją świadomość, zwiększyć liczbę klientów i osiągnąć pomyślny wynik biznesowy.

Jak wypromować swoją witrynę i uzyskać pozycję w wynikach wyszukiwania Google? Najszybszym (choć z pozoru nie najlepszym) sposobem jest zastosowanie tzw. Technik black hat SEO. Te metody mogą „wypychać” Twoją witrynę na krótki okres czasu, jednak na dłuższą metę nie są tego warte. Dużo lepiej jest skorzystać z narzędzi oferowanych przez samo Google, a także z technik white hat SEO – działań, które nie wzbudzą nieufności do Twojej firmy ze strony użytkowników czy samego Google.

Specjalista od SEO wie, jak zoptymalizować treść. W ten sposób może wpływać na algorytm używany przez Google. Z wiedzy tej mogą skorzystać zarówno twórcy stron internetowych, jak i marketerzy, gdyż jest ona częścią ich codziennej pracy. Wikipedia definiuje optymalizację pod kątem wyszukiwarek (SEO) jako „proces wpływania na widoczność witryny internetowej lub zawartości sieci Web w wyszukiwarce internetowej”.

Coraz więcej użytkowników dokonuje wyboru w internecie za pomocą wyszukiwarki. W konsekwencji optymalizacja witryny pod kątem podstaw SEO – a mianowicie w celu uzyskania obiecujących pozycji wśród innych witryn w wynikach wyszukiwania Google – może przynieść ogromne korzyści Twojej firmie. Jak widać, skuteczna optymalizacja strony internetowej firmy pod kątem wyszukiwarek jest z pewnością warta zachodu!

https://innovaseo.pl – Pozycjonowanie stron internetowych
ul. Mgielna 6/3
60-369 Poznań